Jdi na obsah Jdi na menu
 


chov kudlanek

12. 1. 2007

Chov:u věčiny druhů jsou stejné podmínky chovu např. u teploty věčinou se pohybuje kolem 20 až 30 stupnů celzia a vlhkost kolem 70%.Dospělé jedince krmte jakím koliv hmyzem menčím než jsou oni samy jako třeba cvrčkama moučnýma červama a dalším hmyzem.Mladé jedince krmte octomylkama pozdějio červama a cvrčkama...A dvakrát týdně terárium postřikujte kvůli udržení vlhkosti.

Terárium:terárium musí být dostatečně velké tak aby se tam kudlanka třikrát vlezla na víšku při svlékaní ,ale větší je lepší.Do terária dejte větev tak aby větve nebyli blísko sebe a tak aby byli spíš v horní části terária kvůli svlékaní.V teráriu by nemělo chybět světlo (15W) ,ale nějaký ten čas to vydrží než si ho pořídíte.v teráriu nic nepřelepujte lepící páskou nebo izolačkou kudlanky se dostanou všude a modly by se tam přilepit.

Rozmnožování:předtím než dáte samečka k samičce tak nakrmte samičku aby se náhodou nestalo že ho sežere ,ale jinak se to moc často v zajetí neděje ,ale kudlanka se může leknout a nebo může být hladová.Také musí být pár alespon 14 dnů dospělí.

Kladení kokonu:kudlanka asi 14 až 30 dnů po páření naklade kokon.Čim je víc kudlanka po páření nasicena a vykrmena tím je kokon větčí a tím je víc maldých jedinců.Kokon oddělte od kudlanky a veškerého hmyzu mohly by kokon narušit nebo sníst.V teráriu musí bít přibližná teplota kolem 30 stupnů celzia a 70 až 90% vlhkosti.

Líhnutí nymf:přibližně po jednom měsíci se lihne 20 až 500 podle druhu mladých jedinců.pokud je teplota niší než stanovená teplota tak se líhnutí opozdí.Po vilíhnutí se kudlanky hnet svlečou a rozprsknou se po teráriu do všech stran.Hned po vylíhnutí jim tam dejte několik octomilek.

Chov vice kudlanek v jednom teráriu:není zrovna dobré chovat několik kudlanek v jednom teráriu kvůli jejich kanibalyzmu ale jestly se jich vylíhne víc jak 200 tak menčí stráty nevadí.Pokud máte v teráriu dostatek potravy tak zmenčíte ryziko kanibalyzmu.

DŮLEŽITÉ:kudlanky jsou velmy citlivé na cigaretový kouř!